Ciekawe
0

Prosument: banki mogą już składać wnioski

Tak jak obiecaliśmy, piszemy o najnowszych informacjach związanych z programem „Prosument”.  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił, że już w tym tygodniu banki zainteresowane uczestnictwem w programie „Prosument” mogą zacząć składać wnioski. Jakie instytucje mogą wziąć udział w naborze? Uczestnictwo w tym etapie programu „Prosument” przeznaczone jest tylko i wyłącznie dla banków – […]

banki w programie prosumentTak jak obiecaliśmy, piszemy o najnowszych informacjach związanych z programem „Prosument”.  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił, że już w tym tygodniu banki zainteresowane uczestnictwem w programie „Prosument” mogą zacząć składać wnioski.

Jakie instytucje mogą wziąć udział w naborze?

Uczestnictwo w tym etapie programu „Prosument” przeznaczone jest tylko i wyłącznie dla banków – z uwzględnieniem grup bankowych takich jak chociażby konsorcja i zrzeszenia. Instytucje, które Fundusz zakwalifikuje do udziału w programie, będą miały prawo udzielania dotacji na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii połączonej z kredytem bankowym – również do przeznaczenia na sfinansowanie kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Fakt, że banki będą dofinansowania udzielać w formie mieszanej jest wyjątkowo istotny i oznacza, że każdy bank, który chce wziąć udział w programie „Prosument” musi złożyć dwa wnioski – jeden na przyznawanie dotacji, a drugi na udzielanie kredytów bankowych przy oprocentowaniu rocznym w wysokości 1%.

Kiedy będziemy wiedzieć coś więcej?

Nabór wniosków rusza 16.01.2015 roku, a zakończenie procedury ustalono na 30.01.2015 roku. Wyniki naboru ogłoszone zostaną na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Warto też dodać, że na inwestycje realizowane w latach 2015-2017 przeznaczone zostanie aż 200 milionów złotych. Jedynym zastrzeżeniem jest zapis, że umowa na dotację połączoną z kredytem musi zostać podpisana do końca 2015 roku. Szczegółowe zasady programu „Prosument” można sprawdzić albo na stronie Funduszu, albo na portalu ekofachowcy.pl.

 

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olej do skutera – wymiana krok po kroku

Skutery należą do jednośladów wyjątkowo zwrotnych i zgrabnych. Cieszą się dużą popularnością ze względu na wygodę użytkowania.

Zamknij