Turystyka
0

Rajskie wakacje na Dominikanie

Coraz więcej Polaków decyduje się na realizację swojego marzenia o zagranicznych, egzotycznych wczasach. Pośród wielu destynacji bezsprzecznie jedną z najchętniej wybieranych jest Dominikana. Co oferuje to wyspiarskie państwo? Czy znajdą tam coś dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku? Podstawowe informacje Dominikana jest państwem wyspiarskim, drugim co do wielkości po Kubie położonym na Morzu Karaibskim. Znajduje się […]

Dominikana

Coraz więcej Polaków decyduje się na realizację swojego marzenia o zagranicznych, egzotycznych wczasach. Pośród wielu destynacji bezsprzecznie jedną z najchętniej wybieranych jest Dominikana. Co oferuje to wyspiarskie państwo? Czy znajdą tam coś dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku?

Podstawowe informacje

Dominikana jest państwem wyspiarskim, drugim co do wielkości po Kubie położonym na Morzu Karaibskim. Znajduje się ona na wyspie Haiti i zajmuje 2/3 jej powierzchni. Pozostała część to państwo Haiti. Ta wspaniała wyspa została odkryta u schyłku XV wieku przez znanego podróżnika i odkrywcę, Krzysztofa Kolumba. Dzięki niemu na wyspie stopniowo zaczęli osiedlać się Hiszpanie, rozbudowując nie tylko założoną przez siebie stolicę Santo Domingo, ale również inne miasta. Przez stulecia władza nad tą częścią wyspy przechodziła z rąk do rąk. Obecnie wyspa jest pod rządami dominikańskiego i haitańskiego rządu.

Turystyka stanowi jedną z głównych gałęzi dochodu kraju – rokrocznie przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, którzy mogą korzystać z rozbudowanej bazy turystycznej. Co wchodzi w jej skład? Przede wszystkim hotele, restauracje, punkty informacyjne, wypożyczalnie sprzętu wodnego czy samochodów i wiele innych.

Atrakcje na wyspie

Na jakie atrakcje mogą liczyć turyści przybywający tłumnie na Dominikanę? Przede wszystkim mogą oni korzystać z wspaniałych plaż, białego piasku oraz krystalicznie czystej wody. Olbrzymia przejrzystość wody zachęca do nurkowania z butlą i maską. Okoliczna flora i fauna na pewno zachwyci miłośników pływania. Również żeglarze nie będą zawiedzeni. W okolicznych wypożyczalniach można wynająć zarówno niewielkie łódki, jachty, katamarany i wiele innych. Oczywiście miłośnicy leżakowania na plaży także będą zadowoleni – pod palmami można liczyć nie tylko na orzeźwiające powiewy bryzy, ale i liczne punkty gastronomiczne z regionalnymi przysmakami.

Trekking w głąb wyspy

Dominikana to nie tylko wspaniałe plaże i krystalicznie czysta woda. Wiele osób decyduje się na jej poznanie poprzez trekking czy konne lub rowerowe przejażdżki. Osoby ceniące wspinaczkę górską powinny zachwycić tutejsze Kordyliery, szczególnie ich środkowa część. Pasmo to posiada najwyższy szczyt Pico Duarte o wysokości  3175 m n.p.m.

Raj dla smakoszy!

Dominikana zaskoczy swoich gości wspaniałą kuchnią. Wśród licznych przysmaków coś dla siebie znajdą zarówno jarosze, jak i fascynacji słodkości. Poza samymi daniami warto wspomnieć o licznych owocach egzotycznych, których próżno szukać w europejskich marketach.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak urozmaicić swoją sypialnię?

Sypialnia jest miejscem kojarzonym przede wszystkim z relaksem i odpoczynkiem. Nie jest jednak prawdą, że jest ona wykorzystywana wyłącznie do...

Zamknij