Zdrowie i uroda
0

Raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego – do kogo się zgłosić?

Raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego jest dokumentem, na podstawie którego produkty kosmetyczne uzyskują pozytywną ocenę i mogą trafić do obrotu. Żaden z kosmetyków nie znajdzie się na naszej półce, jeśli nie uzyskał pozytywnej oceny safety assessora. Wykwalifikowane eksperta, który podejmuje się sporządzenia raportu i wydania oceny bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. Przed specjalistą, który musi posiadać wiedzę z […]

Raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego jest dokumentem, na podstawie którego produkty kosmetyczne uzyskują pozytywną ocenę i mogą trafić do obrotu. Żaden z kosmetyków nie znajdzie się na naszej półce, jeśli nie uzyskał pozytywnej oceny safety assessora. Wykwalifikowane eksperta, który podejmuje się sporządzenia raportu i wydania oceny bezpieczeństwa produktu kosmetycznego.

Przed specjalistą, który musi posiadać wiedzę z wielu dziedzin, stoi trudne zadanie. Na podstawie dostarczonych materiałów odnośnie badanego produktu, jak i dostępnych materiałów, w tym literatury naukowej, safety assessor musi dokonać szczegółowych badań, w tym kilkustopniowej oceny każdego produktu kosmetycznego. To niejako jego ocena, zdanie i sporządzony raport stają się kluczowymi. Na tej podstawie produkt kosmetycznych może trafić na rynek do sprzedaży bądź też nie.

Sporządzenie raportu odbywa się na podstawie wieloetapowego procesu. W ocenie bezpieczeństwa kosmetyku swoje miejsce znajduje sporo skomplikowanych czynności. Oceniany jest gotowy produkt, ale i poszczególne jego składniki. Także surowce i materiały, które znajdują się w opakowaniu badanego produktu kosmetycznego. Safety assessor ocenia czy dany składnik nie został użyty, choć jest na liście surowców niedozwolonych. A także czy składniki posiadającego ograniczenia, co do ich użycia, nie zostały zastosowane w zbyt dużej ilości. Nie mniej ważne pozostaje działania poszczególnych składników, a także interakcje, w jakie wchodzą między sobą. Nawet produkt kosmetyczny oceniony, jako bezpieczny do stosowania może wywoływać działania niepożądane. Do oceny tego aspektu pod uwagę bierze się wszystko dotąd zanotowane przypadki działań niepożądanych.

Raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego sporządzany przez safety assessora jest najważniejszym dokumentem. Opracowywanym bardzo precyzyjnie, podpisywanym nazwiskiem wykwalifikowanego eksperta. To dlatego tak ważną jest wiedza, doświadczenie i umiejętności, jakimi dysponuje ekspert.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy musimy wymienić zamki w drzwiach

Wymianie zamków w drzwiach często towarzyszą nieprzyjemne okoliczności. Może zgubiliśmy klucze w miejscu publicznym i boimy się, że niepożądana osoba...

Zamknij