Zdrowie i uroda
0

Rehabilitacja domowa i jej długotrwałe skutki

Rehabilitacja domowa jest bardzo skuteczną formą leczenia. Pacjenci lepiej reagują i wykonują ćwiczenia w miejscu i otoczeniu, do którego są przyzwyczajeni. Aby jednak koszty rehabilitacji były pokryte przez NFZ, pacjent musi być ubezpieczony. W przeciwnym razie kosztami leczenia będzie obciążony sam pacjent. Dla kogo rehabilitacja domowa? Osoby, które mogą i powinny skorzystać z rehabilitacji domowej, […]

wheelchair-567812_1280Rehabilitacja domowa jest bardzo skuteczną formą leczenia. Pacjenci lepiej reagują i wykonują ćwiczenia w miejscu i otoczeniu, do którego są przyzwyczajeni. Aby jednak koszty rehabilitacji były pokryte przez NFZ, pacjent musi być ubezpieczony. W przeciwnym razie kosztami leczenia będzie obciążony sam pacjent.

Dla kogo rehabilitacja domowa?

Osoby, które mogą i powinny skorzystać z rehabilitacji domowej, to te, które same nie mogą się poruszać. Osoby z problemami ruchowymi na skutek uszkodzenia rdzenia kręgowego, chorób przewlekłych jak Parkinson, osoby cierpiące na zwyrodnienie stawu kolanowego i biodrowego, urazów mózgu lub złamań kończyn górnych i dolnych. Rehabilitacja domowa Warszawa wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, którzy nie mogą sami dostać się na rehabilitację.

Jak wygląda zabieg?

W praktyce domowa rehabilitacja wygląda następująco: rehabilitant z własnym sprzętem, jakim są mata, stół do masażu, piłeczki, trener równowagi, rotory, laski, balkoniki, poduszki i kliny, wałek elastyczny czy materac trzyczęściowy, odwiedza pacjenta trzy razy w tygodniu. W czasie jednej godziny wykonuje ćwiczenia z pacjentem. Po ćwiczeniach można też wykonać masaż, zależy to od umiejętności rehabilitanta. Specjalista oczywiście jest przygotowany do masażu, nie tylko posiadając sprzęt, ale również różne olejki roślinne, dla lepszego efektu masażu. Specjaliści przyjadą do domu, nawet jeśli ktoś potrzebuje zwykłego masażu relaksacyjnego. Pacjenci otrzymują identyczną opiekę co w szpitalu bądź ośrodku rehabilitacyjnym. Ćwiczenia, które wykonuje chóry, są przeznaczone indywidualnie do jego potrzeb. Fizjoterapeuta może także zalecić wykonywanie pacjentowi ćwiczeń samemu, pod nieobecność rehabilitanta. To pomoże i skróci czas rehabilitacji. Systematyczność i praca nad sobą daje niewiarygodne postępy i rezultaty, więc należy słuchać specjalisty i zalecać się do jego poleceń.

Dodatkowe ćwiczenia

Często też w ramach rehabilitacji domowej w Warszawie pacjent, który może sam się poruszać, wysyłany jest na ćwiczenia w basenie. Taka rehabilitacja przeprowadzana jest przez osoby, które są odpowiednio do tego przygotowane. Ćwiczenia i forma leczenia na basenie jest przygotowywana na podstawie zaleceń i opinii lekarza kierującego przypadkiem. Zajęcia na basenie mają na celu zwiększenie sprawności i wydolności fizycznej organizmu, odciążenie zmęczonych pleców i krzyży oraz uśmierzenie bólu kręgosłupa. Ćwiczenia rehabilitacyjne na basenie powinny odbywać się raz albo dwa razy w tygodniu, w czasie jednej godziny. Pacjent podczas takiej formy leczenia może także nabyć nowych umiejętności, przełamać swoje bariery, zwiększyć wiarę w siebie. Stabilność emocjonalna i poczucie własnej wartości jest tak samo ważne w czasie rehabilitacji, jak dobry sprzęt czy fizjoterapeuta. 75% pracy wykonuje pacjent.

Ile trwa terapia?

Rehabilitacja domowa w Warszawie trwa osiemdziesiąt dni zabiegowych, nie więcej niż 6 zabiegów w jednym dniu. Jeżeli pierwsza seria nie przyniesie pożądanych wyników, co się często zdarza, można terapię powtórzyć po upływie dwunastu tygodni. Trzeba wtedy skonsultować się z lekarzem specjalistą oraz zgłosić się na kolejne badania.

Więcej: http://www.mobilemed.pl/rehabilitacja-domowa-korzysci-i-obawy/

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co zaserwować obcokrajowcowi do jedzenia? Przegląd polskich specjałów

Wróciłaś z Erasmusa w Hiszpanii. Wyjazd okazał się cudowna przygodą, a ty poznałaś sympatycznych ludzi z całego świata i zaprosiłaś...

Zamknij