Dom i wnetrze
0

Rodzaje łóżek

Lóżko musi przez wszystkim być odpowiednio dobrane do wymogów właściciela, dopiero w drugiej kolejności powinno zwracać się uwagę na aspekt estetyczny. Przed zakupem nowego łóżka warto zapoznać się z rodzajami jakie można spotkać na rynku. Łóżko trzeba dobrać tak aby współgrało z resztą sypialni – nie może ono zajmować za wiele miejsca, a i kształt […]

Lóżko musi przez wszystkim być odpowiednio dobrane do wymogów właściciela, dopiero w drugiej kolejności powinno zwracać się uwagę na aspekt estetyczny. Przed zakupem nowego łóżka warto zapoznać się z rodzajami jakie można spotkać na rynku. Łóżko trzeba dobrać tak aby współgrało z resztą sypialni – nie może ono zajmować za wiele miejsca, a i kształt musi pasować do umeblowania jakie znajduje się w sypialni.    
łóżkoJednym z najpopularniejszych rodzajów łóżka jest współczesny typ, składający się z prostokątnej ramy na której znajdują się drewniane listwy wspierające materac. Listwy te mogą być elastyczne lub sztywne. Można spotkać się także z przypadkiem gdy zamiast listew zamontowana jest siatka, która podobnie jak wcześniejszy model może być sztywna lub elastyczna. Na rynku znajdują się również łóżka których rama zrobiona jest z metalu – taki rodzaj pasuje najbardziej do klasycznych sypialni. Kolejny rodzaj łóżka to kanapy, posiadające miejsce na przechowywanie pościeli. Ich zaletą jest to że po złożeniu ukazuje się piękna kanapa na której można bez większych skrupułów przyjmować gości. Ich niewątpliwą zaletą jest to że po złożeniu zajmują mało miejsca, a kiedy się rozkładają gwarantują maksimum komfortu ze względu na swoje gabaryty. Istnieją także łóżka które wyposażone są w pojemniki na pościel, jednak ich wielkość nie jest regulowana. Kolejnym rodzajem są łóżka posiadające materace sprężynowe, są one znacznie bardziej komfortowe i bardziej wytrzymałe w stosunku do pozostałych rodzajów materacy. Następnym rodzajem jest łóżko z regulowaną podstawą, takie łóżko zapewnia komfort zarówno podczas snu, jak i podczas oglądania telewizji, pracy z laptopem czy spożywania posiłku. Jest to idealne rozwiązanie dla osób które potrzebują podwyższonej pozycji podczas snu, lub mają problemy z kręgosłupem.
Wybierając się na zakupy można być pewnym, że każdy salon meblowy jest w stanie zaoferować swojemu klientowi szeroką gamę mebli, skomponowanych w taki sposób aby sypialnia prezentowała się nienagannie i była synonimem wypoczynku i spokoju.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
bielizna
Podwiązki do pończoch

Podwiązki mogą mieć charakter praktyczny, ale także ozdobny. Dzięki nim pończochy trzymają się na swoim miejscu i kobieta nie posiada...

Zamknij