Turystyka
0

Rodzaje zakwaterowania nad morzem

Wakacje nad Bałtykiem wciąż są jedną z popularniejszych opcji wykorzystania swojego urlopu. Bez wątpienia co roku korzysta z nich mnóstwo Polaków, a także wielu turystów zagranicznych, którzy chcą odpocząć w cichym i spokojnym otoczeniu. Aby jednak móc wyjechać na takie wczasy, należy na samym początku wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj zakwaterowania. Co więc turyści mają […]

Wakacje nad Bałtykiem wciąż są jedną z popularniejszych opcji wykorzystania swojego urlopu. Bez wątpienia co roku korzysta z nich mnóstwo Polaków, a także wielu turystów zagranicznych, którzy chcą odpocząć w cichym i spokojnym otoczeniu. Aby jednak móc wyjechać na takie wczasy, należy na samym początku wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj zakwaterowania. Co więc turyści mają do wyboru? Czy muszą decydować się wyłącznie na hotele nad morzem?

Rodzaje zakwaterowania zostały zdefiniowane przez polskie prawo. To ono wyróżniło aż 7 typów obiektów hotelarskich, w których spokojnie mogą się zatrzymać turyści z całego świata. Oto i one:

Hotele nad morzem


Zdecydowanie najpopularniejsza i nierzadko najlepsza opcja. Takie obiekty muszą posiadać przynajmniej 10 pokoi, a w tym sporą ilość pokoi dwu- oraz jednoosobowych. Hotele często proponują swoim klientom nie tylko nocleg, ale także i wyżywienie, komplety basenowe, siłownie, gabinety spa oraz inne atrakcje. To dzięki nim wakacje mogą być zawsze udane, nawet jeśli pogoda nie nastraja do wyjścia na plażę.

Motele


Obiekty, które przypominają nieco klasyczne hotele nad morzem, jednak różnią się od nich swoją lokalizacją. Najczęściej można je bowiem znaleźć przy drogach i jezdniach. Często dysponują wygodnym parkingiem dla gości, a muszą zawierać przynajmniej 10 pokoi, czyli podobnie, jak zwykłe hotele.

Pensjonaty


Pensjonaty są mniejsze od hoteli nad morzem, gdyż muszą zawierać w sobie jedynie 7 pokoi. Najczęściej proponują klientom zarówno nocleg, jak i całodzienne wyżywienie. Zakwaterowanie w pensjonatach zwykle jest dość tanie, dlatego to świetna opcja dla osób chcących trochę zaoszczędzić.

Kempingi


Są to pola namiotowe oraz campingowe. Można na nich przenocować we własnym namiocie, samochodzie mieszkalnym bądź przyczepie. Kempingi są strzeżone 24h/dobę, dlatego zapewniają bezpieczeństwo. Goście mogą spokojnie przygotować na nich własne posiłki, zaparkować samochód, a także skorzystać z ogólnodostępnych łazienek. Niektóre kempingi oferują również domki letniskowe.

Domy wycieczkowe


Doskonały rodzaj zakwaterowania dla całych wycieczek i większych grup zorganizowanych. Domy wycieczkowe proponują gościom przynajmniej 30 miejsc noclegowych, jednakże zwykle nie świadczą dodatkowych usług. Klienci sami muszą więc o siebie zadbać.

Schroniska młodzieżowe


Sprawdzają się niemalże tak samo, jak hotele nad morzem, tylko są po prostu znacznie tańsze. Mogą z nich skorzystać zarówno indywidualne jednostki, jak i całe grupy młodzieżowe. Obiekty są tak skonstruowane, by goście mogli z nich samodzielnie korzystać, dlatego nie proponują dodatkowych usług.

Schroniska


Najczęściej można je spotkać tuż przy szlakach turystycznych i to wbrew pozorom nie tylko w górach. Coraz częściej pojawiają się one nad morzem w obszarach niezabudowanych. Proponują klientom minimalny zakres usług, dlatego goście muszą sami o siebie dbać. Mogą jednak spokojnie przenocować w schronisku i zapłacić za miejsce niewielką ilość pieniędzy.

The review

0%
hotel ,spa
hotel %
hotel spa%
spa%
Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: Zenek

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
badania rynku
Notatki odręczne i elektroniczne

Odkąd mamy możliwość robienia notatek elektronicznie, na komputerze czy telefonie, tradycyjnie robione zapiski powoli odchodzą w zapomnienie. Oczywiście, nigdy nie...

Zamknij