Ciekawe
0

Rowery MTB – czym wyróżniają się na tle innych typów rowerów?

W sprzedaży w sklepach rowerowych i w marketach są różnego rodzaju rowery – miejskie, górskie, wyczynowe czy szosowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują rowery MTB. Jakie mają one cechy charakterystyczne? Typ roweru górskiego W gatunku rowery górskie można wyróżnić kilka podkategorii rowerów, między innymi rowery MTB, nazywane również Cross Country. Są to rowery o […]

mtb-810357_1280W sprzedaży w sklepach rowerowych i w marketach są różnego rodzaju rowery – miejskie, górskie, wyczynowe czy szosowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują rowery MTB. Jakie mają one cechy charakterystyczne?

Typ roweru górskiego

W gatunku rowery górskie można wyróżnić kilka podkategorii rowerów, między innymi rowery MTB, nazywane również Cross Country. Są to rowery o sportowej ramie i najczęściej wyposażone w koła o średnicy 26 cali. Ich cechą charakterystyczną jest wąska, prosta kierownica, która nie występuje w innych gatunkach rowerów. Poza tym, większość modeli znanych marek MTB, m.in. rowery mexller, posiadają wyłącznie przednią amortyzację. Rzadko spotykane są tzw. fulle, które posiadają podwójną – tylną i przednią amortyzację.

Dostępne są w sklepach rowery MTB z hamulcami tradycyjnymi lub tarczowymi – do wyboru dla zaawansowanych i początkujących cyklistów.

Kto powinien wybrać rower MTB?

Generalnie, mianem MTB określa się niemalże wszystkie rowery górskie, które sprawdzą się w różnych warunkach. Powinni wybrać je cykliści jeżdżący nie tylko po mieście, ale również wybierający się od czasu do czasu na wycieczki plenerowe. Dzięki dużym, szerokim oponom i sportowej ramie sprawdzą się na trasach typowo miejskich, na ulicach i ścieżkach rowerowych, jak i w terenie. Można powiedzieć, że są to modele uniwersalne, codziennego użytkowania, które pozwolą na wygodną jazdę do pracy, do szkoły, na zakupy czy podczas wyjazdów turystycznych i rekreacyjnych.

Rowery te będą odpowiednie dla dzieci, młodzieży, czy osób dorosłych, oczywiście jeśli wybierzemy modele dostosowane do wieku i wzrostu użytkownika. Rowery górskie występują w różnych konfiguracjach sprzętowych i można wyposażyć je w dodatkowe akcesoria, które zwiększą wygodę ich użytkowania. Rowery MTB odróżnia od rowerów szosowych wzmocniona rama. Mają one mocne hamulce i odporny na uderzenia osprzęt. Można je stosować w szerokim zakresie. Rowery MTB będą cięższe i bardziej stabilne od rowerów szosowych, które mogą sprawdzić się wyłącznie na trasach miejskich i na ulicach.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaka sukienka dla kobiety o figurze jabłka?

Jeśli chcesz dobrze wyglądać, musisz kupować ubrania dopasowane do swojego typu swojej figury. Podpowiadamy, jaka sukienka sprawdzi się u pań,...

Zamknij