Motoryzacja
0

Samochód na studencką kieszeń

Wydaje się, że ostatnimi czasy sporo rzeczy związanych z wyższymi studiami uległo zmianie. Przykładowo kiedyś nie do pomyślenia było, żeby student uczył się dziennie, a przy tym jeszcze pracował. Wykładowcy bardzo nieprzychylnie odnosili się do osób, które swoje nieobecności czy niezdane egzaminy usprawiedliwiały tym, że musiały pracować. Daleka droga po… wiedzę Obecnie nie tylko studenci […]

samochod-na-studencka-kieszenWydaje się, że ostatnimi czasy sporo rzeczy związanych z wyższymi studiami uległo zmianie. Przykładowo kiedyś nie do pomyślenia było, żeby student uczył się dziennie, a przy tym jeszcze pracował. Wykładowcy bardzo nieprzychylnie odnosili się do osób, które swoje nieobecności czy niezdane egzaminy usprawiedliwiały tym, że musiały pracować.

Daleka droga po… wiedzę

Obecnie nie tylko studenci są zachęcani do podejmowania aktywności zawodowej już w trakcie studiów, ale również mogą liczyć na przyznanie im „indywidualnego toku studiów”, który ułatwia godzenie obowiązków szkolnych i zawodowych. Co jeszcze się zmieniło? Przez to, że studenci coraz częściej mają „własne” pieniądze, mogą sobie na różne rzeczy pozwolić – na przykład elektronikę, wakacje za granicą czy w końcu… własny samochód – a przynajmniej paliwo do niego. Nietrudno zauważyć, że dużo młodych ludzi nie decyduje się na przeprowadzkę do innego miasta w czasie studiów. Bardzo często też zdarza się, że spragniony wiedzy młody człowiek musi jechać kilkanaście, a czasem kilkadziesiąt kilometrów na uczelnię! Przy codziennych dojazdach zakup auta zaczyna już być całkiem dobrym rozwiązaniem. Tylko jakie auto kupić studentowi?

Na co warto zwrócić uwagę

Oczywiście w przypadku studenta trudno mówić o samochodzie z salonu – mimo wszystko studencka kieszeń wciąż nie jest zbyt elastyczna. Oprócz tego z takim samochodem wiąże się dużo opłat – przeglądy, ubezpieczenie i inne tego typu „dodatki” mogą skutecznie wyeksploatować budżet biednego żaka. Lepiej zatem zdecydować się na samochód używany. Dobrym rozwiązaniem jest Mazda (szczegóły można sprawdzić tutaj http://nowamazda.pl/mazda-cx-5), zaprojektowana z właściwą Japończykom dbałością o szczegóły. Oprócz tego dużym powodzeniem wśród młodych ludzi cieszą się na przykład wracające do łask „garbuski” czy inne „tradycyjne” marki. Pewne jest to, że samochód studenta powinien być w dobrym stanie (czyli nie starszy, niż pięć lat). Oprócz tego przyglądajmy się markom, które mają opinię niezawodnych i rzadko psujących się. Warto również wziąć poprawkę na nasze polskie (zwłaszcza wiejskie!) drogi i zainwestować w coś z wytrzymałym podwoziem. Nie zaszkodzi również, jeżeli samochód będzie hybrydą – niestety ceny paliwa w naszym kraju wciąż nie należą do najniższych.

Pamiętajmy również, że samochód to nie tylko duże udogodnienie, ale też ogromna odpowiedzialność! Musimy pamiętać o regularnych przeglądach, ubezpieczeniu i innych tego typu „nieprzyjemnych” rzeczach. Z pewnością jednak warto rozważyć zakup własnych „czterech kółek”.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dom pachnący świętami

W połowie listopada większość osób żyje zbliżającymi się świętami. Dzieci zaczynają pisać listy do Mikołaja, a dorośli zastanawiają się, jak...

Zamknij