Ciekawe
0

Spiralne stojaki rowerowe

Architektura miejska ma duże znaczenie zarówno pod względem użytecznym, jak i estetycznym. Projektanci, którzy tworzą na przykład stojaki rowerowe, zwracają uwagę na ich konkretne przeznaczenie. Prosta forma nie musi być banalna Bardzo często okazuje się, że najlepsze rozwiązania są te proste. Jak można natomiast zauważyć, spiralny kształt konstrukcji sprawia, że stojak rowerowy nie jest tuzinkowy. […]

calus-p

Architektura miejska ma duże znaczenie zarówno pod względem użytecznym, jak i estetycznym. Projektanci, którzy tworzą na przykład stojaki rowerowe, zwracają uwagę na ich konkretne przeznaczenie.

Prosta forma nie musi być banalna

Bardzo często okazuje się, że najlepsze rozwiązania są te proste. Jak można natomiast zauważyć, spiralny kształt konstrukcji sprawia, że stojak rowerowy nie jest tuzinkowy. Zakrzywiony pręt ze stali nierdzewnej układa się w symetryczne koła, oddalone od siebie o stałą odległość. Gładka powierzchnia i brak dodatkowych elementów mocujących sprawiają, że taki stojak staje się niezwykle reprezentacyjny.

Dodatkowym atutem jest to, że stal odbija promienie słoneczne. Można natomiast zauważyć, że gdy światło ślizga się po jednej powierzchni, na innej tworzy się cień. Taki efekt podkreśla trójwymiarowość konstrukcji, czyniąc z niej swego rodzaju dzieło sztuki. Brak dodatkowych elementów poza listwami, do których spirala jest przymocowana sprawia, że konstrukcja ta robi wrażenie niezwykle lekkiej.

Cena adekwatna do liczby stanowisk

Warto też podkreślić, że niewyszukana forma przekłada się na cenę stojaka rowerowego. Jest to stosunkowo niedrogi wydatek, jeśli weźmie się pod uwagę to, że taka konstrukcja będzie się prezentować tak samo nawet po kilku latach użytkowania. Zawsze też można ją rozmontować i złożyć ponownie w innym miejscu, bez konieczności dokupywania dodatkowych elementów, czy obawy, że coś się popsuje.

Spirala sprawdza się także wtedy, gdy trzeba zdecydować się na odpowiednią liczbę stanowisk. Jak bowiem można zauważyć, prezentuje się ona tak samo dobrze, gdy ma trzy, cztery stanowiska dla rowerów, jak i wtedy, gdy jest ich dziesięć i więcej. Ze względu zaś na równą odległość zachowaną między poszczególnymi spiralami, bez trudu uda się zaparkować każdy rodzaj roweru.

Możliwość obustronnego parkowania

Wybierając ten stojak rowerowy, można z powodzeniem przypiąć rower z jednej jak i z drugiej strony. Wszystko oczywiście będzie zależeć od tego, czy taki stojak znajdzie się na otwartej przestrzeni, czy też zostanie dostawiony do ściany. Prostota, z jaką udaje się umieścić przednie koło roweru w stojaku rowerowym również nie jest bez znaczenia.

Trzeba też pamiętać o tym, że obustronne parkowanie roweru może być też uzależnione od tego, w jaki sposób przymocuje się spiralę. Taką konstrukcję montuje się albo do podłoża, albo do ściany, co również ma wpływ na lepsze i bardziej funkcjonalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Niezależnie zaś od wyboru rodzaju montażu, można liczyć na to, że umieszczenie roweru w stojaku rowerowym nie będzie sprawiać problemów.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy korzystanie z kantoru internetowego jest bezpieczne?

Społeczeństwo coraz częściej korzysta z wymiany walut przy pomocy internetu. Jak twierdzą korzystający, jest to wygodny a zarazem szybki sposób,...

Zamknij