Turystyka
0

Spływ Dunajcem

Pieniny mają mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych, jednak spływ przełomem Dunajca jest uznawany za obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi czy też drugą połówką. Wspaniała zabawa Flisackie łodzie pokonują najciekawszy, przełomowy odcinek doliny Dunajca przecinający Pieniny na pół, który jest unikatowy w skali europejskiej. Przystań początkowa mieści się […]

spływ dunajcem

Pieniny mają mnóstwo ciekawych atrakcji turystycznych, jednak spływ przełomem Dunajca jest uznawany za obowiązkowe miejsce do odwiedzenia. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi czy też drugą połówką.

Wspaniała zabawa

Flisackie łodzie pokonują najciekawszy, przełomowy odcinek doliny Dunajca przecinający Pieniny na pół, który jest unikatowy w skali europejskiej. Przystań początkowa mieści się w Sromowcach – Kątach. Spływ kończy się w Szczawnicy, istnieje możliwość przedłużenia do Krościenka.

Po słowackiej stronie również można spłynąć krótszym odcinkiem z Czerwonego Klasztoru do granicy, niedaleko ujścia Leśnickiego Potoku do Dunajca.  Turystyczne spływy Dunajcem zaczęto organizować już z końcem XIX wieku dla szczawnickich kuracjuszy.

W latach 30 XX wieku powstało pierwsze stowarzyszenie zrzeszające pienińskich flisaków. Obecnie spływ jest obsługiwany przez Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich. Dostać się w szeregi pienińskich flisaków wcale nie jest łatwo.

Jak wygląda spływ?

Spływ odbywa się na drewnianych tratwach kierowanych przez dwóch flisaków, którzy umilają turystom podróż ciekawymi opowieściami na temat przełomu. Wycieczka trwa około 2-3 godzin, w zależności od nurtu rzeki. Sezon flisacki trwa od 1 IV do 31 X.

Noclegi w Pieninach? Tylko w Pod Lisem!

Jeżeli szukasz noclegów w Pieninach, zapraszamy do pensjonatu Pod Lisem znajdującego się w Szczawnicy. Gwarantowana miła atmosfera, pyszne regionalne posiłki oraz konkurencyjne ceny  – wypoczynek w Szczawnicy

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzy sposoby na lepszą organizację czasu

Czas przecieka ci przez palce? Nadmiar zadań sprawia, że zapominasz o opłaceniu rachunków albo urodzinach najbliższych? Już naprawdę nie wiesz,...

Zamknij