Dom i wnetrze
0

W poszukiwaniu oszczędności – budujemy dom

Budowa domu jednorodzinnego to przedsięwzięcie pochłaniające zazwyczaj nie tylko olbrzymie pokłady naszej cierpliwości, ale przede wszystkim i oszczędności. Współcześnie jednak budowa domu jest znacznie prostsza niż kiedyś – wszystko za sprawą znacznie łatwiejszego dostępu do materiałów budowlanych, jak również za sprawą możliwości skorzystania z profesjonalnych ekip budowlanych. Jak możemy zaoszczędzić na budowie domu? Oto kilka […]

Budowa domu jednorodzinnego to przedsięwzięcie pochłaniające zazwyczaj nie tylko olbrzymie pokłady naszej cierpliwości, ale przede wszystkim i oszczędności. Współcześnie jednak budowa domu jest znacznie prostsza niż kiedyś – wszystko za sprawą znacznie łatwiejszego dostępu do materiałów budowlanych, jak również za sprawą możliwości skorzystania z profesjonalnych ekip budowlanych. Jak możemy zaoszczędzić na budowie domu? Oto kilka wskazówek!

Z pewnością warto poszukać tańszych materiałów budowlanych – jednak tańsze nie oznacza również gorszej jakości! Wiele firm i producentów oferuje materiały budowlane będące końcówkami serii. Aby je sprzedać nierzadko znacząco obniżana jest ich cena – to szansa dla nas!
Istotne jest również zwrócenie uwagi podczas kupowania konkretnej działki. Najdroższe są te połacie ziemi, które leża blisko granicy miast lub w ich obrębie, a dodatkowo ziemia znajduje się blisko dróg dojazdowych. Jeśli szukamy oszczędności podczas kupna ziemi warto zastanowić się nad kupnem ziemi mniej atrakcyjnej – np. o nietypowych wymiarach. Zbudowanie domu na takiej działce nie jest żądnym problemem, kiedy mamy do dyspozycji gotowe projekty domów jednorodzinnych! Co warto o nich wiedzieć?

Gotowy projekt – skąd go wziąć?

Gotowe projekty domów znajdziemy w topowych pracowniach architektonicznych na terenie całego kraju. Ważna jest różnica pomiędzy nimi a projektami tworzonymi od zera. W przypadku gotowych projektów otrzymujemy kilkanaście lub kilkadziesiąt propozycji budynków wraz z proponowanymi materiałami budowlanymi oraz kosztorysem. Wśród nich znajdziemy modele domów jednokondygnacyjnych, dwukondygnacyjnych, domów z możliwością aranżowania zaplecza czy poddasza i wiele innych. Projekty tworzone przez od zera są znacznie droższe, a czas ich wykonania trwa nawet do jednego miesiąca.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prezent dla niego na urodziny

Chyba każdy z nas ma problem, gdy przychodzi do sytuacji, w której trzeba kupić jakiś fajny prezent dla faceta. Dzieje...

Zamknij