Biznes
0

Wybieramy meble do domowego biura

Coraz więcej z nas przynosi swoją pracę do domu. Zazwyczaj wynika to z olbrzymiej ilości obowiązków i ograniczonej ilości czasu w biurze. Praca w domu może wiązać się również z możliwością tak zwanego home office, gdzie pracodawca przyzwala na pracę w domu na takich samych zasadach jak w biurze, o ile faktycznie zadania mogą zostać […]

Coraz więcej z nas przynosi swoją pracę do domu. Zazwyczaj wynika to z olbrzymiej ilości obowiązków i ograniczonej ilości czasu w biurze. Praca w domu może wiązać się również z możliwością tak zwanego home office, gdzie pracodawca przyzwala na pracę w domu na takich samych zasadach jak w biurze, o ile faktycznie zadania mogą zostać wykonane poprzez komputer i Internet. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad posiadaniem domowego biura, które pozwoli nam na wygodną i komfortową pracę. Jak je urządzić?

office-820390_1920

Domowe biuro – urządź je z głową!

Domowe biuro to przede wszystkim biurko i wygodne krzesło – wbrew nazwie nie musimy poświęcać jednego pomieszczenia na to, aby ustawić w nim te dwa meble. Odpowiednie może okazać się miejsce w sypialni czy nawet w kuchni – musimy jednak mieć pewność, że wieczorami nikt nie będzie nam tam przeszkadzał.

Gdzie znajdziemy biurko i krzesło?

Wygodne meble pracownicze znajdziemy w większości sklepów meblowych, specjalizujących się w meblach biurowych. Kupując biurko pamiętajmy o tym, aby nie zajmowało ono olbrzymiej powierzchni, szczególnie, kiedy nasz warsztat prac ogranicza się do notatnika i laptopa. Biurko powinno być stabilne, ale również lekkie, aby w razie potrzeby móc je przestawić. Pamiętajmy też o tym, że biurko powinno stać w miejscu dobrze oświetlonym – warto móc pracować jak najdłużej przy naturalnym świetle dziennym.
W przypadku krzesła sprawa jest nieco bardziej skomplikowana – wszystko przez olbrzymi wybór oraz możliwości, jakie dają nam producenci. Przede wszystkim ważne jest, aby fotel miał możliwość regulowania wysokości siedziska i odchylenia oparcia. Dobrze też, aby plecy były profilowane – wszystko po to, aby nasz kręgosłup miał stabilne i pewne podparcie. Warto także szukać modeli o grubej tapicerce – będzie ona odporna na ścieranie.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wygląda biuro detektywistyczne?
Jak wygląda biuro detektywistyczne?

Dawniej biura detektywistyczne kojarzyły nam się z niewielkimi gabinetami, gdzie nad stosami papierów pochylała się postać w stylu Sherlocka Holmesa....

Zamknij