Ciekawe
0

Zagrożenia przy transporcie ładunków podczas spedycji całopojazdowej

Spedycja całopojazdowa międzynarodowa stanowi typ usługi transportowej obejmującej niezwykle kompleksowe działania. Niezależnie od tego, czy transport odbywa się drogą lądową, morską czy powietrzną konieczne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań logistycznych. W szczególny sposób należy też zadbać o bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Dotyczy to nie tylko z natury podatnych na uszkodzenia przesyłek drobnicowych, ale również większych towarów. Czym […]

rotterdam-142710_1280Spedycja całopojazdowa międzynarodowa stanowi typ usługi transportowej obejmującej niezwykle kompleksowe działania. Niezależnie od tego, czy transport odbywa się drogą lądową, morską czy powietrzną konieczne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań logistycznych. W szczególny sposób należy też zadbać o bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Dotyczy to nie tylko z natury podatnych na uszkodzenia przesyłek drobnicowych, ale również większych towarów.

Czym jest spedycja w ramach przesyłek międzynarodowych?

Całopojazdowa spedycja międzynarodowa stanowi co prawda jedną z bezpieczniejszych form transportu (dla samego ładunku), jednakże i tak warto uzupełnić ofertę o dodatkowe ubezpieczenia. Warto zaznaczyć, że w sytuacji, w której cała przestrzeń ładunkowa jest do naszej dyspozycji równie łatwo o napotkanie nieprawidłowości. Stąd – należy polecić zadanie takiej firmie spedycyjnej, która bezbłędnie rozpozna specyfikę towaru i odpowiednio rozplanuje jego położenie. W przypadku międzynarodowych przesyłek jest to wyjątkowo istotne, bowiem do pokonania są znacznie większe odległości. Na szczęście, transport całopojazdowy oferuje dokładne dopasowanie do potrzeb konsumenta.

Ryzyko związane z transportem lądowym o profilu masowym

Warto jednak pamiętać, iż wciąż cieszący się największym powodzeniem, ze względu na dostępność oraz relatywną opłacalność, transport drogowy niesie ze sobą największe ryzyko wypadków. Takie kolizje mogą w znacznym stopniu uszkodzić przewożony ładunek, jak i opóźnić jego dostawę na miejsce przeznaczenia (nawet jeżeli uszkodzenia pojazdu są powierzchowne). Warto zachowywać wszelkie środki ostrożności – a więc stosować się do zasad uwzględniających przerwy w prowadzeniu pojazdu, a także zatrudniać doświadczonych przewoźników. Prócz umiejętności kierowców oraz ich dobrej kondycji (a co za tym idzie psychomotorycznej sprawności) ważne jest również, by utrzymywać środek transportu wręcz w modelowej formie. Oczywistość stanowi również to, by ładunek mocować odpowiednio – zarówno przy pomocy opakowań, jak i specjalnych elastycznych taśm. Pomoże to ochronić nie tylko zawartość przesyłki, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Poza niewłaściwym sposobem przewozu czy pojazdem niespełniającym norm szkodą okazują się coraz częściej napady rabunkowe czy na tle terrorystycznym. Pierwsze dotyczą w znacznej mierze transportu drogą morską oraz spedycji morskiej. Warto jednak ubezpieczyć się na wypadek porwania bądź zniszczenia samolotu. Uszkodzenia mogą być generowane również na mniej spektakularne sposoby – przez niewielkie zwierzęta. Transport lądowy międzynarodowy stanowi pewne ryzyko nie tylko dla zleceniodawcy. Warto uzmysłowić sobie, że spedycja drogowa wciąż utrzymuje się w czołówce jeśli chodzi o zanieczyszczenie środowiska. Stąd – maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej ma znaczenie nie tylko dla osiągnięcia niższych kosztów usługi, lecz także może minimalizować zagrożenie ekologicznej katastrofy.

Więcej: https://www.pekaes.pl/pl/uslugi/przesylki-miedzynarodowe/spedycja-calopojazdowa-miedzynarodowa.html 

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzy zasady idealnego wyposażenia salonu fryzjerskiego

Jeśli chcesz, żeby twoi klienci zapamiętali twój salon i zawsze do niego wracali, postaw na wyposażenie o niebanalnym stylu wykonane...

Zamknij