Ciekawe
0

Zbiorniki magazynowe w zakładach przemysłowych – do czego są wykorzystywane?

Coraz więcej mówi się obecnie o bezpieczeństwie pracowników i środowiska naturalnego w i wokół zakładów przemysłowych, szczególnie tych mających związek z toksycznymi substancjami. Do niedawna ich przechowywanie nie było nadzorowane przez państwo – do czasu kiedy okazało się, że wiele z toksycznych substancji jest wylewanych wprost do gleby i wód gruntowych, co powodowało liczne zatrucia […]

Coraz więcej mówi się obecnie o bezpieczeństwie pracowników i środowiska naturalnego w i wokół zakładów przemysłowych, szczególnie tych mających związek z toksycznymi substancjami. Do niedawna ich przechowywanie nie było nadzorowane przez państwo – do czasu kiedy okazało się, że wiele z toksycznych substancji jest wylewanych wprost do gleby i wód gruntowych, co powodowało liczne zatrucia ludzi. Byłą to sytuacja, która zmusiła do przewartościowania i podjęcia tematu większego nadzorowania firm i zakładów przetwórczych. Jakie rozwiązania wybrano?

Zbiorniki tworzone na zamówienie

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem w zakładach galwanicznych czy chemicznych są oczywiście zbiorniki magazynowe. Są one tworzone najczęściej na specjalne zamówienia, gdyż poszczególne substancje toksyczne różnią się od siebie i mogą inaczej wpływać na konkretny materiał. W przypadku zbiorników magazynowych nierzadko stosuje się tak zwaną podwójną konstrukcję płaszczową. Oznacza to że główny zbiornik wkładany jest w drugi, większy, a pomiędzy nimi pozostawia się wolną przestrzeń bez możliwości odpływu. Ta przestrzeń stanowi zabezpieczenie przed niekontrolowanym wyciekiem, kiedy wewnętrzna komora stanie się nieszczelna.
Wspomnieliśmy o tym, że większość zbiorników tworzona jest na zamówienie – zazwyczaj ma to związek z niewielką ilością miejsca w danym pomieszczeniu lub tez konieczności stworzenia zbiorników magazynowych przeciwpożarowych, dopasowanych do dna najniższej kondygnacji danego budynku.

Zbiorniki mogą spełniać również inne role – poza przechowywaniem w nich toksycznych substancji doskonale nadają się również jako zbiorniki wodne, zbiorniki galwaniczne i inne.
Zamawianie zbiorników poprzedzone jest zazwyczaj oględzinami miejsca, gdzie w przyszłości będą one wykorzystywane. Nierzadko producent doradza, jakie rozwiązania będą najlepsze.

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
W poszukiwaniu oszczędności
W poszukiwaniu oszczędności – budujemy dom

Budowa domu jednorodzinnego to przedsięwzięcie pochłaniające zazwyczaj nie tylko olbrzymie pokłady naszej cierpliwości, ale przede wszystkim i oszczędności. Współcześnie jednak...

Zamknij