Motoryzacja
0

Zmora kierowców – korek

Z całą pewnością jest to jedna z niewielu rzeczy, która irytuje każdego kierowcę. Kiedy utkniemy w korku, szybko tracimy cierpliwość oraz denerwują nas nawet najmniejsze rzeczy. Dlatego postanowiliśmy przedstawić kilka porad, dzięki którym łatwiej poradzicie sobie z tą stresującą sytuacją. Kontroluj sytuację w lusterkach Nawet kiedy stoimy w korku, musimy zwracać sytuację na to, co […]

traffic-jam-688566_1280

Z całą pewnością jest to jedna z niewielu rzeczy, która irytuje każdego kierowcę. Kiedy utkniemy w korku, szybko tracimy cierpliwość oraz denerwują nas nawet najmniejsze rzeczy. Dlatego postanowiliśmy przedstawić kilka porad, dzięki którym łatwiej poradzicie sobie z tą stresującą sytuacją.

Kontroluj sytuację w lusterkach

Nawet kiedy stoimy w korku, musimy zwracać sytuację na to, co dzieję się wokół nas. Właściwie w tej sytuacji powinniśmy nawet być bardziej czujni niż podczas jazdy, ponieważ kiedy ludzie są zdenerwowani łatwiej popełniają błędy, dlatego o wiele prościej wtedy o stłuczkę.

Właściwy odstęp między pojazdami

Kiedy jedziemy w korku, zachowajmy odpowiedni odstęp między pojazdami, aby w razie nagłego zdarzenia bez problemu móc wyhamować i nie spowodować kolizji.

Ułatwimy również w ten sposób przejazd służbom ratunkowym, więc pamiętajmy, żeby zostawiać sobie na tyle miejsca, by móc bezpiecznie zjechać na pobocze.

Unikaj gwałtownych manewrów

Pamiętaj, żeby nie wykonywać gwałtownych manewrów. Zawsze odpowiednio sygnalizuj swoje zamiary, tak żeby inni kierowcy mogli właściwie zareagować.

Nerwy w niczym nie pomogą

Nie ulegaj stresowi i zdenerwowaniu, ponieważ łatwiej popełnia się wtedy błędy. To właśnie nerwy bardzo często są przyczyną nierozsądnych zachowań. Dlatego odetchnij głęboko, policz do 10 i pogódź się, że nie masz wpływu na tą sytuację i po prostu nie pojedziesz szybciej.

Czytaj więcej: Czy wiesz, jak jechać w korku?

Share:
  • googleplus
  • linkedin
  • tumblr
  • rss
  • pinterest

Autor: MegaNews

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sorbenty mineralne – charakterystyka

Sorbenty mineralne są idealnym i tanim rozwiązaniem, znacznie zmniejszają wilgoć w powietrzu i w opakowaniach produktów. Posiadają wysoką pojemność adsorpcyjną...

Zamknij