Pomimo że hasło „konfekcjonowanie” może wydawać się obce, to jednak z całą pewnością każdy spotkał się z tego typu usługą. Warto więc poznać ją z bliska, aby wiedzieć, co się za nią kryje.
Co oznacza konfekcjonowanie towaru?
Konfekcjonowanie towaru to nic innego, jak pakowanie, bądź też przepakowywanie produktów. To właśnie ta usługa sprawia, że do klienta trafia paczka w odpowiedniej formie oraz o odpowiednim oznaczeniu. Proces ten jest zatem niezwykle ważny i odpowiada za między innymi atrakcyjność towaru.
Co można zaliczyć do konfekcjonowania towarów?
Konfekcjonowanie produktów to różne czynności, które mają na celu przygotowanie produktu w taki sposób, aby mógł on trafić do klienta. Najczęściej jest to usługa, którą wykonuje się ręcznie, jednakże coraz częściej ludzi zastępują maszyny i specjalne linie, które przyspieszają ten proces. Polega on między innymi na:
– etykietowaniu (oznaczaniu towaru specjalnymi etykietami z informacjami);
– oznaczaniu kodami kreskowymi;
– pakowaniu w zgrzewki;
– dodawaniu gratisów do produktów (na przykład w sklepach w spożywczych jako element promocji 1+1 i tym podobne)
Istotny wydaje się również fakt, że konfekcjonowanie towarów dotyczy w głównej mirze modyfikacji pewnych cech danego produktu, a w głównej mierze jego opakowania. Nie ma to jednak na myśli żadnej ingerencji w fizyczne cechy. Oznacza to zatem, że klient z całą pewnością nie dostanie innego produktu w stosunku do tego, który zamówił. Nie trzeba więc obawiać się jakichkolwiek niespodzianek.
Usługi konfekcjonowania
Konfekcjonowanie produktów to coraz bardziej popularna usługa, jaką świadczą specjalistyczne firmy. Najczęściej współpracują one z producentami oraz hurtowniami, zajmując się pakowaniem odpowiednich towarów.
Usługi tego typu najczęściej łączą się również z recyklingiem zużytych opakowań, co ma istotne znaczenie w przypadku środowiskowych wymogów prawnych.
Najczęściej takie firmy oferują konfekcjonowanie produktów przemysłowych, które dzielą się między innymi na:
– kable;
– kosmetyki;
– artykuły sypkie;
– rozpuszczalniki;
– leki;
– odzież.
Oprócz tego, można również wymienić produkty rolnicze, to jest:
– nasiona;
– środki do ochrony roślin i warzyw;
– nawozy wszelkiego rodzaju;
oraz produkty spożywcze, na przykład:
– napoje;
– słodycze;
– owoce;
– przyprawy;
– warzywa.