Warszawska Starówka ma tragiczną historię. Szacuje się, że podczas II wojny światowej zostało zniszczone w 90 procentach. Na nasze szczęście, dzięki niebagatelnym wysiłkom rzeszy ludzi, podniosło się jak feniks z popiołów i na nowo zachwyca swoim niezwykłym klimatem i atmosferą.
Droga ku odbudowie
Do przywrócenia przedwojennego krajobrazu warszawskiej Starówki i odtworzenia jej pierwotnego charakteru architekci odpowiedzialni za odbudowę wykorzystali najlepsze z dzieł Canaletta przedstawiające osiemnastowieczną Warszawę. Oryginały można oglądać do dziś na Zamku Królewskim, którym znajduje się pokój poświęcony warszawskim obrazom Wenecjanina.
Urokliwa Starówka
Spacerując po labiryncie krętych, brukowanych uliczek, łatwo zapomnieć o tragicznej historii tego miejsca i ogromie wojennych zniszczeń. Zachwycać cię będą zdobione fasady kamienic i pełne uroku place pełne zieleni, po których już nie widać burzliwej historii miasta.
Odbudowa Starego Miasta oficjalnie zakończyła się w 1953 roku, ale Zamek Królewski nie miał tyle szczęścia. Został on ponownie otwarty dla publiczności dopiero w roku 1980 – komunistyczne władze tak długo wahały się, czy warto odbudować ten wyjątkowy symbol tożsamości narodowej.
Nocleg dla podróżujących samolotem
Warszawa obsługiwana jest przez dwa lotniska: Okęcie i Modlin, a baza hotelowa jest dość rozbudowana, oferując różne standardy i przedziały cenowe. Podróżni nie powinni mieć większych problemów z transportem z i na lotnisko oraz ze znalezieniem noclegu odpowiadającego ich potrzebom.
Czytaj więcej: Hotel Warszawa lotnisko