Lipiec i sierpień to miesiące najczęściej wybierane przez Polaków jako czas wakacyjnych wojaży. Zazwyczaj wybieramy 2 tygodnie na to, aby zrelaksować się z dala od pracy czy codziennych obowiązków. Gdzie wyjeżdżamy najchętniej? Jakie kierunki zyskują coraz większą popularność? Czy korzystanie z biur podróży to dobry pomysł?
Gdzie podróżujemy najczęściej?
Biura podróży znajdziemy w większości polskich miast – oferują one liczne wycieczki objazdowe oraz wyjazdy o charakterze wypoczynkowym. Do niedawna najpopularniejszymi destynacjami były kraje takie jak Tunezja, Egipt czy Maroko. W związku jednak ze zwiększonym ryzykiem ataków terrorystycznych w popularnych kurortach Polacy zaczęli wybierać inne kierunki. Z powrotem zainteresowaliśmy się wczasami w Bułgarii, Chorwacji, ale również w Czarnogórze czy we Francji. Wiele osób zainteresowanych jest także wyjazdami egzotycznymi: wakacje na Dominikanie wybierane są przede wszystkim przez młode pary, osoby starsze wybierają wczasy w krajach azjatyckich.
Jakie atrakcje mogą zapewnić nam biura podróży? Czy warto z nich korzystać?
Osoby pragnące czerpać radość z wakacji i jednocześnie nie martwić się organizowaniem wyjazdów to najczęstsi goście biur podróży. Wiedzą oni, że w cenie wyjazdu zapewnia się im przelot lub przejazd w dwie strony, zakwaterowanie, ubezpieczenie turystyczne, opiekę pilota lub rezydenta, wyżywienie oraz transfery. W cenie wycieczki niewliczone są wycieczki fakultatywne.
Kupując wycieczki nieco wcześniej, w ramach first minute, możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości gotówki. Wiele osób decyduje się także na wyjazdy last minute – to opcja dla tych, którzy mogą wziąć urlop w pracy bez dużego wyprzedzenia.
Co w razie problemów?
Jeśli obawiamy się problemów biura podróży warto pytać o ubezpieczenie biura oraz procedury w przypadku konieczności szybszego powrotu wycieczki do kraju. Zazwyczaj biuro podróży dysponuje zapasowymi środkami, aby ściągnąć turystów w trybie awaryjnym do kraju.