Okna z drewnianymi profilami cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Naturalny surowiec jest ponadczasową dekoracją wnętrz, a dodatkowo wyróżnia się doskonałymi właściwościami. Okna drewniane są długowieczne, ekologiczne, wykazują bardzo dobrą termoizolacyjność i dźwiękoszczelność. Niestety, drewno nie jest pozbawione wad. Odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego rynku są okna drewniane z nakładkami aluminiowymi.
Wady okien drewnianych
Nie ulega wątpliwości, że okna wykonane w całości z drewna są efektowne i solidne. Modele wyprodukowane według nowoczesnych standardów wyróżniają się niskim współczynnikiem Uw oraz dźwiękoszczelnością na wysokim poziomie. Dlaczego wiele osób rezygnuje z ich zakupu pomimo licznych zalet? Odpowiedź jest prosta: z powodu konieczności dbania o drewno. Aby naturalny surowiec nienagannie się prezentował przez długie lata i nie stracił swoich właściwości, trzeba poświęcić mu sporo uwagi – myć przy pomocy odpowiednich środków, regularnie impregnować i odświeżać lakier. Zaniedbania szybko odbiją się na kondycji ram. Drewniane profile mogą pęcznieć, pękać i wypaczać się. Prostym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest kupno okien drewniano-aluminiowych.
Aluminium i drewno – duet doskonały!
Okna drewniano-aluminiowe łączą w sobie walory dwóch materiałów. Okno wykonane z drewna pokryte jest od zewnętrznej strony nakładką aluminiową – materiałem o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Aluminium nie wymaga szczególnej pielęgnacji, a utrzymanie go w nienagannej czystości nie przysparza żadnych trudności. Dostępne w wielu kolorach okna bez trudu dopasujesz do elewacji budynku. Na stronie okna.waw.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.