Wybierając okna do nowego domu albo remontowanego mieszkania, należy zwracać uwagę na szereg czynników: parametry techniczne (dźwiękoszczelność, przenikalność cieplną), liczbę szyb, rozwiązania techniczne, zabezpieczenia przed włamaniem oraz typ ram. Jeszcze kilkanaście lat temu większość klientów salonów z oknami decydowało się na zakup okien w ramach z PCV. Dzisiaj lekkie plastiki coraz częściej ustępują miejsca profilom drewnianym. Czym charakteryzują się okna drewniane? Dlaczego cieszą się dużą popularnością? Sprawdź!
Okna drewniane – piękno, które nie przemija
Okna drewniane łączą w sobie doskonałe parametry techniczne z elegancką estetyką. Przeszklenia osadzone w wąskich, nieregularnie usłojonych ramach pokrytych warstwą przezroczystego impregnatu są wysmakowaną ozdobą wnętrza. Naturalny akcent dodaje aranżacji ciepła i klasy. Co ważne, drewniane okna są uniwersalne – doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznie urządzonych pomieszczeniach.
W parze z zachwycającą estetyką idzie funkcjonalność. Drewniane ramy produkowane według rygorystycznych standardów obowiązujących dzisiaj w budownictwie są szczelne i odporne na działanie czynników zewnętrznych, przede wszystkim wysokiej temperatury. Drewno wykorzystywane jest do produkcji modnych okien panoramicznych z wąskimi profilami. Drewniana stolarka znajduje zastosowanie w innowacyjnym budownictwie pasywnym.
Warto pamiętać!
Stosunkowo drogie okna drewniane mogą w nienagannym stanie służyć przez 50-60 lat. Jednak, żeby tak się stało, należy poświęcić im odrobinę uwagi. Profile z naturalnego surowca wymagają regularnej impregnacji specjalistycznymi środkami zapobiegającymi wnikaniu wody.